КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД ВІДПОВІВ ВІДПИСКОЮ НА ЗВЕРНЕННЯ ПЕТРА СИМОНЕНКА

-
09:30
12
КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД ВІДПОВІВ ВІДПИСКОЮ НА ЗВЕРНЕННЯ ПЕТРА СИМОНЕНКА

Судді Конституційного Суду України (КСУ) мають намір й надалі грубо нехтувати службовими обов’язками, роками розглядаючи відкриті провадження, в тому числі й невідкладні та надзвичайно важливі для суспільства і держави.

Такий висновок випливає з відповіді Секретаріату Конституційного Суду України на відкритий лист Першого секретаря ЦК Компартії України Петра Симоненка до Голови КСУ Олександра Тупицького від 17 червня 2020 року.

Лідер КПУ, нагадаємо, закликав організувати і забезпечити невідкладний розгляд Конституційним Судом вкрай важливих для Української держави конституційних подань, строк конституційного провадження по яким вже сплив або має закінчитися невдовзі.

При цьому Петро Симоненко звернув увагу керівництва КСУ на положення ч. 2 ст. 75 Закону «Про Конституційний Суд України» № 2136-VIII від 13.07.2017 р., яким передбачено, що строк конституційного провадження не повинен перевищувати 6 місяців.

Звернення Петра Симоненка обумовлене тим, що стан правопорядку в державі значною мірою залежить від ефективності Конституційного Суду України, від спроможності даного конституційного органу в суворій відповідності з законом оперативно реагувати на порушення прав, свобод та інтересів особи, а невиправдане затягування з адекватною реакцією КСУ на сучасні виклики, що постають перед державою і суспільством, породжує численні проблеми.

Однак замість визнання недоліків у роботі і вжиття термінових заходів з виправлення ситуації керівництво КСУ вирішило обмежитися відвертою відпискою на листа Петра Симоненка.

Це свідчить про те, що КСУ замість захисту основоположних прав і свобод простих громадян буде й в подальшому порушувати законодавство, плідно прислужувати правлячому режиму, задовольняючи олігархічні забаганки.

Нагадаємо також, що лідер КПУ Петро Симоненко поставив під сумнів взагалі доцільність існування в Україні Конституційного Суду:

Прес-служба КПУ

RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...